Dla firm i osób które chcą zniszczyć tylko dane a nie cały nośnik polecamy kasowanie danych przy pomocy Intimus Hammer

 

Podstawowa specyfikacja:

✔ Skutecznie niszczy dane na dyskach PATA /SATA metodą „Secure Erase”

 

✔ Nie niszczy twardego dysku, który może być ponownie użyty

 

✔ Możliwość podłączenia do 4 twardych dysków

 

✔ Działa niezależnie lub w podłączeniu z komputerem (via USB)

 

✔ Prędkość niszczenia do 4GB na minutę

 

Koszt wynajęcia urządzenia na 7 dni

 

to 499 zł/netto

 

Jest to specjalistyczne, wysokowydajne urządzenie do trwałego usuwania danych metodą „secure erase” z dysków HDD paralel ATA (PATA) i serial ATA (SATA). Urządzenie niszczy bezpowrotnie dane nie niszcząc jednocześnie twardego dysku, który może być ponownie użyty. Urządzenie jest łatwe w użyciu, można podłączyć do niego do 4 twardych dysków, wymazuje z prędkością 4 GB na minutę. Intimus Hammer może działać niezależnie lub możne je podłączyć do komputera.

 

 

 

Metoda Secure Erase - jak wiadomo, konwencjonalne kasowanie danych za pomocą odpowiednich funkcji wbudowanych w poszczególne systemy operacyjne lub korzystanie ze specjalnych programów tak naprawdę niczego z dysku HDD nie usuwa, a odzyskanie uprzednio usuniętych danych jest banalnie proste.

 

 

 

Mało kto jednak wie, że dyski SATA/ATA są wyposażone w funkcje super-bezpiecznego kasowania wszystkich danych bez jednoczesnego niszczenia dysku - Secure erase. Procedury Secure Erase można wyzwolić korzystając z odpowiednich poleceń przesyłanych bezpośrednio do kontrolera dysku. Secure erase nadpisuje wszystkie użytkowane obszary dysku za pomocą zer. Metoda ta pozwala również na nadpisanie obszarów HPA (ang. Host Protected Area) oraz DCO (ang. Device Configuration Overlay). Ponieważ obszary HPA, DCO oraz sektory poddane relokacji nie są dostępne dla programowych metod nadpisywania zawartości dysków twardych, sprzętowa metoda Enhanced secure erase pozwala na najbezpieczniejsze usunięcie wszelkich danych zgromadzonych na nośniku.

 

 

 

Secure Erase jest oficjalnym standardem - zatwierdzonym standardem przez instytut NIST (www.nist.gov) oraz wiele państwa takich jak USA, Kanada czy Australia w przeciwieństwie do tzw. programów do usuwania danych.

 

 

 

 

Dlaczego my?

Kto ma najlepszy sprzęt?
(Monitoring, GPS, Plomby elektroniczne, czujnik otwarcia drzwi, możliwość zdalnego unieruchomienia samochodu)

Kto wykon
(Niszczymy dokumenty w 24h, klatka bezpieczeństwa, monitoring, ochrona, zabezpieczenia antywłamaniowe)

Kto najlepiej dokumentuje proces niszczenia i to za darmo? My!
(raport, protokół, zestawienie logistyczne, raport z plomby elektronicznej, nagranie z monitoringu niszczenia i transportu)

Kto ma najlepiej wyszkolony personel? My!
(zatrudniony IOD, konwojencie posiadaj uprawnienia do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, cykliczne szkolenia z ODO)

Kto ma najatrakcyjniejszą cenę? My!
(cena zawiera wszystkie koszty, w tym koszty transportu, wnoszenia/znoszenia dokumentów, przygotowania do transportu i inne)

Zapraszam do kontaktu z nami